Krnov moje město

VÍTEJTE V KRNOVĚ

 

Přepadení směnárny v Krnově

Výbuch při přepadení směnárny: mrtvý pachatel, šest zraněných lidí ::Krnov   30. 9 .2010– před  Krnovským Priorem kolem 14.30 hodin otřásl výbuch. Ke všemu odhodlaný muž ozbrojený výbušninou, pravděpodobně granátem, přepadl směnárnu. 

Když mu policisté chtěli dát pouta, vybuchl granát "V okamžiku, kdy policisté pachateli přikládali pouta, došlo k detonaci dalšího nástražného výbušného systému, pravděpodobně granátu, který měl pachatel u sebe," přiblížila osudný okamžik mluvčí. Lupič při výbuchu zemřel, policisté a dva svědci jsou zranění.

KRNOV: Čtyři jednotky hasičů vyjely ve čtvrtek 30.9.2010 odpoledne do centra Krnova bezprostředně po výbuchu ve směnárně. Hasiči pomáhali s předlékařskou pomocí zraněným, podíleli se na evakuaci čtyř desítek osob z obchodního domu a také dovezli pytle pro bezpečnější likvidaci odjištěného granátu pyrotechniky.  Informaci o výbuchu obdrželo operační středisko hasičů ve čtvrtek  krátce před půl třetí odpoledne. Na místo byly vyslány dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Krnově a Bruntálu a s nimi dobrovolní hasiči z Krnova a Města Albrechtice. Posledně jmenovaná jednotka se za chvíli vrátila na základnu. V prvních momentech část hasičů asistovala rychlé záchranné službě při ošetřování zraněných osob a část se zapojila do evakuace čtyř desítek osob z obchodního domu (bývalý Prior). Na zakouřené obchodní prostory použili hasiči výkonný přetlakový ventilátor. Hasiči také postavili svá vozidla tak, aby byla zajištěna co největší bezpečnost osob, které se pohybovaly v okolí. Po vytyčení nebezpečné zóny hasiči s dalšími složkami hlídali, aby do ní nikdo neoprávněný nevstupoval. Po nálezu odjištěného granátu pod tělem podezřelé osoby přivezli hasiči do směnárny deset pytlů, čerstvě naplněných štěrkopískem. Obložili jimi tělo a počkali na zneškodnění granátu pyrotechniky. Pomoc hasičů v centru Krnova skončila po dvacáté hodině

Občanka Krnova v Show Jana Krause

 
Google

PŘEVODNÍK MĚN

nainstalujte si na Vaše stránky [ zdarma ]

Výměna ikonek ZDARMAwww.weblight.cz www.bazarekzadara.ic.cz iBANNER TopList